Forum Free Run Staszowski (i nie tylko) Strona Główna


Free Run Staszowski (i nie tylko)
Free Run
Odpowiedz do tematu
Powerball czyli efektywne wzmacnianie nadgarstków
tomekstrojny
Nabijacz postów


Dołączył: 19 Sty 2008
Posty: 71
Przeczytał: 0 tematów

Pomógł: 3 razy
Ostrzeżeń: 0/5
Skąd: Staszów

Czym jest PowerBall?

PowerBall został wynaleziony w Stanach Zjednoczonych przez NASA do treningu astronautów w stanie nieważkości. Ponieważ waga nie ma znaczenia w kosmosie, zbudowali dodatek treningowy który w zamian wykorzystuje siłę odśrodkową. Wspólnie z terapeutami stworzyli PowerBall.

Ponieważ PowerBall wykorzystuje siłe odśrodkową, poziom treningu automatycznie dopasowuje się do użytkownika. Interesujący fakt: przy 10.000 obrotach na minutę (RPM) wygenerowana siła przekracza 15 kilogramów!

Na jakiej zasadzie działa PowerBall?

Rotor wewnątrz PowerBall wiruje wokół osi która obraca się prostopadle do osi rotacji rdzenia PowerBall.
Wyobraź sobie szklankę wody z kostką lodu wirującą wokół wymyślonej osi. Jeżeli zaczniesz poruszać szklanką po okręgu, kostka lodu zacznie poruszać się po wymyślonej osi szklanki.

Ten ruch osi rotora powoduje dźwięk skrobania który słychać w trakcie ćwiczeń. Przez obracanie PowerBall wprowadzamy rotor na większe obroty. To powoduje głośniejszy dźwięk który dopinguje nas do wytężenia sił i próby wprowadzenia PowerBall na nawet wyższe obroty. Dla tych którzy lubią ten przenikliwy dźwięk, wybór PowerBall Regular wydaje sie najbardziej odpowiedni. Jeżeli wolisz efekty świetlne to PowerBall Amber Light lub Blue Light jest tym czego szukasz. Modele te są wyposażone w świecące diody LED (light emitting diodes). Im szybciej obracasz PowerBall tym jaśniej będzie świecił. Wypróbuj w środku dyskoteki lub pubu. Zaintrygowana publiczność gwarantowana!

PowerBall działa bez baterii. Porusza sie jedynie dzięki sile mieśni. 200 gramowy obciążnik znajduje sie wewnątrz rdzenia PowerBall. Wprowadzony w ruch generuje rotacyjny impuls wokół osi. Można to porównac do jeżdzenia na rowerze. Im szybciej jedziesz, tym stabilniej i tym wiecej energii potrzebujesz by zmienić kierunek.

Rotor w PowerBall (wiekszość masy położona jest około 2 cm od osi) również generuje rodzaj stabilności z siły płynącej z wewnątrz oraz z pędu rotora. Użytkownik próbuje obrócić rotor i jego oś, tym samym powodując odśrodkowy ruch rotora. Rotor reaguje ruchem o odwrotnym kierunku by zachować balans. To samo dzieje się gdy potoczysz oponę, w momencie obniżenia prędkości zacznie przewracać sie na bok, jednak z powodu przyśpieszenia generowanego upadkiem, zwiększa się stabilność i koło wróci do pionu. Te upadki będą się pogłębiać w miare jak opona zacznie tracić prędkość aż do momentu gdy spadnie pod zbyt dużym kątem by wytworzona siła przezwyciężyła siłę grawitacji. Siły generowane przez taki upadek są znacznie większe niż mógłbyś przypuszczać. Przy 10.000 obrotach na minutę generowana siła jest większa o 75-krotność wagi rotora! To znaczy około 15 kilogramów!

Wytłumaczenie

Przekrój
PowerBall ma średnicę około 7 cm i jest nieznacznie mniejszy od piłki do baseballu.

Waga
±280 gram.

Siły
PowerBall działa bez baterii. PowerBall rdzeń rusza się poprzez rotacje nadgarstka. Im szybciej ruszasz PowerBall tym większą siłę odśrodkową generuje. Zależnie od typu może generować obciążenie na poziomie 18 kg przy 13.000 obrotach na minutę.

Funkcje
PowerBall jest nadzwyczajnie efektywnym dodatkiem treningowym do zwiększania siły mięśni w swoich palcach, dłoniach, nadgarstkach oraz ramionach. PowerBall także wzmaga cyrkulację krwii, wzmacnia więzadła oraz redukuje kontuzje wywołane sportem.

Efekty
Regularny trening z PowerBall przyniesie korzyści w wielu sportach. PowerBall jest bezcennym dodatkiem treningowym w sportach wymagających mocnego uścisku i/lub dobrej koordynacji.

Zalety
PowerBall jest nie wiekszy od piłki do tenisa i dzięki temu łatwo go transportować. Zmieści się w kieszeni twojej kurtki lub w schowku w twoim samochodzie. Oczywiście to nie jest dobry pomysł by używać PowerBall w czasie jazdy, lecz w trakcie korków ulicznych PowerBall może być ciekawym urozmaiceniem. PowerBall również może być użyty w trakcie spaceru, oglądania telewizji, lub podczas jazdy komunikacją miejska.
Ponieważ może być używany prawie wszedzie i o każdej porze, szybko rozwiniesz swoje umiejętności.
Prawie każdy może trenować z PowerBall niezależnie od wieku czy kondycji fizycznej.

Detale techniczne
Balans rotora jest na bieżąco korektowany przez komputer z dokładnością jednej-setnej milimetra. To daje PowerBall doskonałą stabilność.

Pasek silikonowej gumy owinięty wokół kuli daje mocny i solidny uchwyt. PowerBall jest zrobiony z mocnego plastiku. Oś rotora zrobiona jest z nierdzewnej stali i jest praktycznie niezniszczalna.

Cena Powerballa wacha się od 58 PLN (normalny powerball) do 890 PLN (złoty powerball).

Źródło: [link widoczny dla zalogowanych]

Ogólnie słyszałem, że trening za pomocą Powerballa jest niesamowity i skutecznie powiększa siłę całych rąk i wzmacnia nagarstki, które w parkour czy akrobatyce są bardzo ważne.

Peace


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Powerball czyli efektywne wzmacnianie nadgarstków
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)  
Strona 1 z 1  

  
  
 Odpowiedz do tematu